Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Riyakarlık fıtratlarında var!

Yeryüzünün en kolay ideolojisine faşizm diyoruz.

Çünkü Faşizmin uğruna ölünmez, öldürülür.

Yazık! Bu ülkede en değersiz şeyi insan hayatı yapan bizim devletimiz de faşizm uygulayacağım diye ölüm makinasına döndü.

Cemevinde vurulmak, Aleviliğin fitratında yok! Riyakarlık fıtratınızda var!

Söz konusu olan Cemevi olunca, çok kolay bir şekilde patlayıveriyor silahlar.

Camii’ye ayakkabıyla girilmez, ayakkabıyla girdiler diye yaygara koparıp halkı yalana boğanlar,

Bir İbadethaneye (Cemevi) silahla girerek insan vurabiliyor halkı gaza boğabiliyor. üstelik bir cenazede!

Cinnet halinden çıkın! Cami avlusunda polis adam vursa, ne olurdu? Ne kadar yuh çeksek az, değil mi?

Uğur Kurt‘u başından vuran vicdan, acaba bunca vebali nasıl taşıyacaksınız boynunuzda? Başınızı nasıl yastığa koyacaksınız?

Diktatör uğruna, Cemevi önünde destan yazan AKP’nin katil polisinin son kurbanı Uğur Kurt, Hakka yürürken Türkiye’de bir ilki yaşıyordu, çünkü polis ilk defa eli titremeden tam isabet bir ibadethanede (Cemevi) insan vuruyordu.

İhmal ve kar uğruna, henüz kaybettiğimiz onca işçimizin matemindeyken; cenazesini uğurlayan taşeron işçimizi de polis kurşunuyla kaybettik.. Bitmeyecek mı bu ölümler? Yarın nerede, kimi…?

Devlet gücü biat etmeyene, fikrini söyleyene acımasız. Polisin her protestoyu aşırı güçle bastırma çabası ölümlere sebebiyet veriyor. Katil devlet iyi bilsin ki, bu halk destan yazarsa, kaçacak yer bulamazsınız. Bu hükümeti cansiperane savunanlar da, tüm bu cinayetlerin ortağıdır.

Vatandaşının kanıyla beslenen bir devlet olduğu sürece, katliam günlüğümüz büyüdükçe büyür. En büyük “Terör örgütü” sensin devlet! Öyle katilsiniz ki; acılar dinmiyor, çoğalıyor..

Öldürdüklerinizin analarının, evlatlarının, sevdalılarının tükürüğünde boğulacağını bu kadar kolay insan öldürenler unutmasın….

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.