Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Sen, 17-25 Aralık’ın resmini yapabilirmisin Abidin?

Hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvetin, tüm yandaşlar için, ne suç ne de günah sayılarak 17 Aralık‘ın yıl dönümü diye bir kavramımızın olduğu yeni Türkiye‘ye günaydın.
Çalıyor ama çalışıyor zihniyetinin çökerttiği; talana, ranta ve soyguna kurban ettiği ülke olan yeni Türkiye’ye günaydın.
17 Aralık, ayakkabı kutularıyla, para kasalarıyla, para sayma Makinalarıyla, Dolarlarla, Eurolarla, bazılarının namuslarını sıfırladıkları gündür.
17 Aralık Türkiye için; bir utanç günüdür. sonrasında Yaşananlar; pişkinlik, arsızlık, yüzsüzlük ve hırsızlığın AKP eliyle meşrulaştırılmasıdır.

AKP ile Gülen Cemaati arasındaki ipleri kopma noktasına getiren, yolsuzluk düzeninin ortaya çıktığı 17 Aralık tarihli “rüşvet ve yolsuzluk” soruşturmasının üzerinde bir yıl geçmesine rağmen Türkiye kamuoyu gündemindeki yerini koruyor.
Bunca delile rağmen suçluların hala iktidarda olduğu Türkiye‘de hiçbir şey kapanmaz. Sadece ortaya çıkmak için uygun konjonktür bekler.
İş adamı Reza Zarrab ile eski bakan çocuklarının da yer aldığı soruşturmadaki “takipsizlik kararı” dün kesinleşse de, Adalet biraz topaldır ama; Er ya da geç hedefe varır, yakalaması gerekenleri yakalar ve suçluları cezalandırır. 
Ne yapılırsa yapılsın, ne edilirse edilsin; ne aklama paklama gelirse gelsin 17/25 tarihe geçti yüz yıl da çabalansa sıfırlanamaz, silinemez. Öyle ya da böyle “Yüce Divan“da bitecek. Uzatmaları oynuyoruz.

Kamuoyu vicdanında mahkum olmaktan kurtulamayan, Dünyanın hiçbir yerinde, bu toprakların gördüğü en büyük yolsuzlukları ayyuka çıkmış bir hükümet, hiçbir şey olmamış gibi bir yıl daha iktidarda kalmamıştır!
Bir yıl önce bir çete millete hizmet vaadiyle elde ettiği bürokratik imkanları milletin iradesini boğma aracına dönüştürdü ama kendisi boğuldu
El-hak, zaman ihtiyarladıkça Kur’an hep genç kalıyor. Sanki dün inmiş ve Kalem Suresi bize Allah için siyaset yapanların hırsızlığının fetvayla kutsandığı 17-25 haramilerinin sonunu anlatıyor!

Sen, hırsızlığın, yüzsüzlüğün, arsızlığın, uğursuzluğun resmini yapabilirmisin Abidin? ‪
Sen, bahşişini pesin alan orospuların resmini yapabilirmisin Abidin? ‪
Sen, asrın soygununun resmini yapabilirmisin Abidin
Sen, 700 bin TL’lik kol saatinin resmini yapabilirmisin Abidin
Sen kimin kimin önüne yattığının resmini yapabilirmisin Abidin?
Ya sen Abidin,17-25 Aralık’ın resmini yapabilirmisin?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.