Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Sorgulama Komisyonu mu? Aklama Komisyonu mu?

Asgari müştereklerde bile uzlaşamayan bir toplum bir arada yaşayacak öyle mi? “Kürtçü“ler ve “Dinci“ler sahipsiz memleketi neresinden tırtıklayacaklarını şaşırdı.

Yayın yasağına rağmen, 26 Aralık‘ta komisyonda görüşülenleri bile açıklayacağız diyen CHP‘nin, soruşturma Komisyonundaki CHP’li komisyon üyeleri, AKP’li 4 eski bakanla (Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar‘)  ilgili kurulan soruşturma komisyonun çalışmaları hakkında basına yayın yasağı getiren, komisyon Başkanı Hakkı Köylü’nün istifasını istedi.

Kutsiyetpenahlarına kıyamayan Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) mensup komisyonun üyesi de komisyondan çekildi. HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, HDP olarak 4 eski bakan hakkında Meclis’te kurulan soruşturma komisyonundan bugün itibariyle çekildiklerini açıkladı.

Çekilmek aklama değil midir acaba?

Son 4 yılda 150 yayın yasağı geldi, HDP hangisinde aynı tavrı takındı? HDP ile AKP nin stratejik siyasi ortaklığını dünya alem biliyor. Sadece biz katılmadık diye halkın taktirini kazanacaklarını hesaplıyorlar. Aklanma olmazsa da o zaman HDP‘nin aleyhine olacak. Hesapta HDP çekilerek muhalefet partilerini gaza getirecek, onlar çekilince de yayın yasağı kalkacak. HDP‘nin biraz daha taviz koparabilmesi için danışıklı dövüş.

Makarna yeyip, yanında ayran içen, kömür sobasının verdiği sıcakla da uykuya dalanlar okuyun. Bırakın AKP kendi çalıp kendi oynasın biz körler sağırlar birbirimizi ağırlayalım’ ‘istiyorlar…

Bugün yargı kararlarını takmayanlar yarın Yargıdan aldıkları hiç bir kararı uygulatamazlar. Soruşturma komisyonunun kendisi de yargılama faaliyeti yürütmektedir.
Yargı yargıyı engelliyor yani. Üstelik hani nerede güçler ayrılığı? AKP‘nin yargısı hangi hak-yetkiyle yasamayı denetliyor,sansürlüyor.

Aklama komisyonu” bir şeyleri örtbas etmeye meşrutiyet kazandırmaktan öte bir işe yaramaz. Millet sizi mahkum etti. Utanç verici koca koca adamlar hırsızlıklarını örtmek için milletin gözünün içine baka baka kendinizi aklasanız ne olacak?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.