Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Stratejik Derinlikten, Nitelikli yalnızlığa…

IŞİD’in 11 Haziran’dan beri Musul Başkonsolosluğunu basarak rehin aldığı 46 Türkiye vatandaşı ve 3 Irak‘lı kurtuldu. Alıkonulan vatandaşlarımız bugün (20 09 2014) sabah 5’te ülkemize getirildi. Kurtulmalarına sevinmek serbest mi, yayın yasağı var mı? Yayın yasağı kaldırılmadıysa, kaldırın da “aslında ne oldu” anlayalım…

IŞİD, ABD‘den daha çok, Türkiye için tehdittir. Bence “Stratejik Derinlik” diyerek yapılan politika, yanlışlarla dolu. Ben yine Türkiye‘nin, 49 rehine üzerinden IŞİD ile oyun oynamak istediğini, oyunun yine kendi ayağına dolaştığını iddia ediyorum.

AKP’li Şamil Tayyar, önce kurtarma “CIA hamlesi” dedi. sonra da geri adım atarak, ‘CIA operasyona engel olamamıştır’ açıklaması yaptı. ama belaları başımıza saran AKP, IŞİD’in 11 Haziran’da Musul Başkonsolosluğunu basarak rehin aldığı 46 Türkiye vatandaşının nasıl kurtarıldığını anlatsa da öğrensek…

Bakalım Hükümetin, Irak ve IŞİD politikası, ne yönde gelişecek? İnşallah bundan sonra IŞİD ile topyekûn mücadele eder diyeceğim fakat, bana göre Abdullah Öcalan nasıl teslim edildiyse, IŞİD’da o şekilde rehineleri bıraktı. Yani Türkiye kurtarmadı…

Türkiye’nin IŞİD’e desteğini belgeleyen ABD, Dışişleri Bakanı Kerry aracılığıyla rehineleri ya biz verelim ya da siz alın dedi ve Türkiye sözde “İslam Devleti“nin Dışişleri Bakanlığı ile masaya oturarak protokolü imzaladı. IŞID’ın Kobane saldırısının altında yatan neden de budur.

Stratejik Derinlik” adı altında IŞİD’le işbirliği yapan Türkiye, her geçen gün, batağa daha fazla batıyor.

Rehineler olayında IŞİD ile tanışıklı dövüş yapan Türkiye, ABD Dışişleri Bakanı Kerry‘in Türkiye‘in IŞİD’a desteği ve rehine olayındaki belgeleri ortaya koymasıyla, bu kez de ABD ile tanışıklı dövüş yapmak zorunda kaldı ve sözde IŞİD, yani “İslam Devleti”nin Dışişleri Bakanlığı ile masaya oturmak zorunda kaldı.

Siz izin vermediğiniz içim IŞİD’le savaşmayacağız diyecek olan Türkiye, kabul görmeyeceğini düşündüğü “Tampon bölge” için BM‘ne başvuru yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye, yeni komşumuz olan “İslam Devleti“ni tanıdığına göre, bir başka yeni komşumuz olan” İslam Emirliği“ni ne zaman tanıyacak?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.