Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Süleyman Şah Türbesine yapılan operasyon, zafer mi hezimet mi?

TSK‘nın Süleyman Şah Türbesi yapılan “Şah Fırat ‘ operasyonu sırasında 50’ye yakın tank, Mürşitpınar‘dan Kobani‘ye geçerek  Suriye‘deki “Süleyman Şah Türbesi” için düzenlediği sınır ötesi operasyonda bir askerimiz hayatını kaybederken,  “Saygı Karakolu“nda görev yapan 44 bordo bereli Türkiye‘ye getirildi.

Madem ki Risk korkusuyla “Süleyman Şah Türbesi”ni boşaltacaktınız (ki iyi yaptınız), bir askerimiz kaybetmeden önce neden boşaltmadınız?
Süleyman Şah Türbesi‘nin boşaltılmasında haklılık payı olsa da bu işler böyle kaçırarak mı olur?

Musul Konsolosluğu’nda yaşananın bir benzerini yaşamamak için IŞİD tarafından epeydir tehdit altında olan “Süleyman Şah Türbesi”nin boşaltılmasında geç alınmasına rağmen en önemli karar, Askerlerimizin canlarının daha önemli olduğu.

ABD’ye, Suriye Hükümeti’ne, IŞİD’e, PYD’ye haber verilerek yapılan türbe nakli operasyonun da risk oldukça düşüktü ve yapılan işin olağanüstü bir yanı olmadığından büyük bir kahramanlık destanı gibi yansıtacağına AKP Hükümeti,  mevcut geniş topraklar üzerinde insanca bir hayat inşa etmeyi başarmalı.
AKP Hükümetinin bu türbe işini böyle büyütmesinin sonucunda zamanı gelince oluşacak Hükümetler tekrar eski yerine götürmek üzere, sınırın bitişiğinde Suriye toprakları içinde bir türbe inşa etme politikası üretecektir.

Bir askerimizin hayatını kaybettiği “Süleyman Şah Türbesi”nde hayatını kaybeden asker için yapılan açıklamada “kaza sonucu şehit oldu ” imha edip dönmüşler böyle bir şey olamaz. Bu ne demek?
Bari çatıştık türbe de zarar gördü deyin de anlayalım.. Bu ne yoktan kahramanlık?
O asker çatışmada ölmüştür arkadaşlar.
Hükümet şuan bütün halkı uyutuyor.
Çünkü ciddi bir çatışma olduğunu dün gece IŞID‘in havan ve topçu saldırısı ile karakola saldırdığını bir askerin hayatını kaybettiğini bir medya yazmıştı.
Yani “kaza sonucu şehit oldu ” haberi uydurma, IŞİD‘in açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmiş.
IŞİD saldırmadan önce neredeydiniz?

Operasyonu eleştirmemek, alaya almamak mümkün değil ama Ürdün‘ü tuzağa çekmek için esir aldığı Ürdün‘lü pilot Muaz Kasesbe’yi, bir kafesin içinde yakarak, Ürdün Kralı Abdullah‘ı çıldırtan  IŞİD‘in Türkiye‘ye geleceği hesaplandığında tahliye, Türkiye‘nin de tuzağa düşmemesi için doğru bir hamle.
Süleyman Şah Türbesi’ne yapılan “Şah Fırat ” operasyonunda nakledilen naaş ve kutsal emanetler, Söğüt’te, torunu Osman Gazi’nin yanında olması son derece akla uygun bir öneri!..

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.