Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Sultaanahmet’te, Dezenformasyon Kokan Bomba…

Dün Türkiye, Sultanahmet Turizm Polisi Şube Müdürlüğü önündeki nöbetçi kulübesine Canlı bomba saldırısı düzenlendi haberi ile yankılandı.Dolmabahçe saldırısından sonra İstanbul Polisi, son iki günde beş kişiyi eylem yapamadan yakalamasına rağmen, ilk çıkan haberlerde Canlı Bombanın bayan olduğu ve  arandığını bildiği halde, “ben canlı bomba değilim” diye basın açıklaması yapan DHKP-C‘li Elif Sultan Kalşen‘in ismi duyuldu. DHKP-C’de eylemi üstlenerek eylem yapan kişinin Elif Sultan Kalşen olduğunu açıkladı.

Bugünkü Emniyetin açıklamalarında Canlı bombanın Elif Sultan Kalşen olmadığını söylerken, Elif Sultan Kalsen‘in ailesi de Adli Tıp’ta kendilerine gösterilen cansız bedenin kızlarına ait olmadığını doğruladı.

Dün akşamki medyaya verilen fotoğrafların Elif Sultan Kalşen olmamasına rağmen tek kişi olarak eylem yapmayan örgütün Elif Sultan Kalşen demesinin nedeni, dün iki canlı bomba vardı ve birisi Elif Sultan Kalşen‘miydi sorusunu akıllara getirirken, eğer öyleyse her an patlayabilecek bir canlı bomba daha var demektir.

Bugün de dün kendini patlatan canlı bombanın Çeçen uyruklu olduğu iddia edildi ve kafalara Sultanahmet‘te eylemi yapan İŞİD mı sorusu geldi. Eğer İŞID yaptıysa, “İŞİD’ın kadın eylemcisi var mıydı?” diye devlet çok düşünecek demektir. Umarım Sultanahmet Bombasının arkasından İŞID çıkmaz. Böyleyse Avrupa, hazırladığı İŞİD‘in mevyesını yemeye başladı ve daha da isteyecek…

Çeçen uyruklu olarak iddia edilen kadının dün, Taksici ile Rusca konuştuğu, Selefi kökenli olduğu, bu sabah Çeçen kadınla irtibatı olan iki Azeri uyruklu kişinin gözaltına alındığı haberleri duyuldu.
Ayrıca il Adli Tıp incelemelerinde Çeçen kadının hamile olduğu ve “Cenin“e rastlandı söylendi.

Şehit olan Polis memuru Kenan Kumaş‘ın bugün 12.00’deki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’nde düzenlenen törende, AKP‘li Bakanın olmaması kafaları iyice karıştırıyordu.

Dünkü Bombayı üstlenen DHKP-C örgütü, bugün de Sultanahmet‘teki Bomba sonrası yapılan ”eylem çağrıları”nın geri çekildiğini duyuruyor.

Canlı Bomba saldırısı adı altındaki Sultanahmet’teki Bombalı durumdan çıkarılacak çok soru var.

Dün canlı bombanın fotoğraflarında yüzü gayet net belliyken, neden yanlış isim verildi?
Ölen kadının yüzü gayet net belliyken neden iki günde zor teşhis edildi?
Yapmadığı eylemi kesinlikle üstlenmeyen DHKP-C,dün Sultanahmet‘teki bombası neden üstlendi?

Dünkü Bomba ister istemez Dolmabahçeyi de sorularla akıllara getirdi.
12 Aralık‘ta ismi Twitter‘e düşen terör örgütü mensubu Fırat Özçelik‘in Bombası neden patlamadı?
Silahı neden ateş almadı?
Eylem yaptığında tek yapmayan DHKP-C‘in Dolmabahçe eyleminde, Fırat Özçelik neden tekti?

Dünkü Sultanahmet bombası, Dolmabahçe gibi “patlamayan bomba” olarak tasarlandı ama bir yerde yanlışlık oldu ve patladı mı?
Dünkü bombayı DHKP-C’nin üstlenmesi, bilinmemesi gereken bir şeyi örtmek için miydi?
Gerilim üzerinden siyaset yapan AKP‘nin, 2015 Haziran seçimindeki gerilim algısı, Terör’mü olacak?
Sultanahmet canlı bomba olayında AKP‘nin, her zaman yaptığı gibi yine suçlu CHP‘mi olacak?

Avrupa’daki ırkçı ve İslam karşıtı kıpırdanmalar başladığı şu günlerde, Almanya‘da, PEGIDA‘ya karşı ayaklanma, Sultanahmet’te Canlı Bomba saldırısı, Paris‘te Hz. Muhammed‘in karikatürlerini yayınlayan Charlie Hebdo dergisinin basılması, İŞID, AKP, Paralel bunları bir araya getirince, bunların hepsi yeni bir projemi? Eğer bunlar yeni projenin başlamasıysa, yeni proje çok kapsamlı demektir…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.