Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Süreçin bitmesine, PKK neden oldu…

PYD‘nin Suriye‘de sıkışması nedeniyle, militanlarını Suriye’ye gönderen 30 yıllık terör deneyimli PKK, 1.5 yıllık IŞİD karşısında darmadağın oldu ve çözüm sürecini bitiren taraf oldu…

Türkiye Cumhuriyeti devletini, Kobani‘ye çekebilmek için, PKK-HDP‘nin sokağa çıkın kentleri alın diyerek ülkenin kan gölüne dönmesine neden olması “Süreç“i bitirmiştir. Bu konuda hiç kimse, devleti suçlayamaz.

AKP‘nin açılımımdan dolayı, PKK‘ya karşı Türkiye halkında serinleyen öfke, PKK-HDP’nin arasında anlaşmazlık olmasından dolayı, HDP‘nin toplum tarafında güvenirliğini kaybetmesine neden oldu ve açılım, Türk toplumunda bir tepkiye dönüşmüştür.

Kobani‘de büyük darbe alan PKK, IŞİD‘dan dolayı büyük askeri erozyondan yaşadı. Kazandığı siyasi kazancı kaybedeceğini düşündü ve Kandil, Irak, Suriye‘deki PKK‘lıları legal siyasete entegre edemeyen 30 yıldır dağda olan ve yaşları 60’a dayanan, sabrı tükenmişler sayesinde, her zamanki yaptıkları şiddete başvurarak kazanım elde etmek isteyip, geleceğini göremedi ve Türkiye içerisinde de çok büyük darbe aldı. Şiddete dayatılarak yeniden kazanım elde etmek isteyen PKK, açılımım pimini saldırılarına maruz kaldığı IŞİD‘ın eline verdi.

Ülkenin kan gölüne dönmesine yol açan HDP-PKK, uyguladığı vahşet, yağma ve talanın üstünü örtmek için, provokatif eylemler düzenlemeye hazırlanırken, Hizbullah-PKK savaşında arabuluculukta işe yaramadı ve Hizbullah yapılan saldırılara karşılık PKK‘ye, misli ile yanıt verileceğini açıkladı…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.