Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Suriye’de kartlar yeniden karılıyor…

Cuma Namazını Şam’daki Emevi Camii’nde kılacak olanlar Suriye Politikasının Cenaze Namazını geçen hafta Moskova‘daki Merkez Camii’nde kıldı
Sıra geldi “Merhumu nasıl bilirdiniz?” sorusuna…

Suriye‘de kahramanca savaşan AKP Hükümeti şimdi Suriye‘deki geçiş sürecinde “Esad ile gidilme gibi bir şey olabilir” mi diyor?
Ben mi yanlış anlıyorum?

Rusya yaptığı çıkışla Suriye‘de kartların yeniden karılmasını sağladı.
ABD-Batı, Esad’lı çözüm dedi.
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’i Tahran’ı Suriye’de çözümün ortağı yapmaya çalışıyor.

Türkiye, hayal peşinde koşmaya devam ederek Avrupa’ya sığınmacı baskısını kullanarak Suriye‘de mülteciler için şehirler kurmayı planlıyor.

Gönderdiğiniz silahları hiç kimse bilmiyormuş gibi yapıp yeni mülteci akını olmasın diye Mültecileri kuracağınız kentlerde yaşamaları için yaptığınız uyarıları kim neden ciddiye alsın?
Mültecileri kuracağınız yeni kentlerde yaşamaya ikna edecek şey nedir?

Yaptıklarıyla değil, yıktıklarıyla anılacak Ankara’nın maceralarına kim ortak olacak ve böyle saçma bir planın peşine kim neden düşsün?
Mücahitlikten Müteahhitliğe geçmeye karar verip, yıllarca modernleşmeyi, Batılaşmayı eleştirenlerin araçsal aklının özümü “PARA, RANT, İNŞAAT, OTOMOBİL”dir…

AKP Hükümetinin Rusya‘nın, Suriye‘deki oyunda bundan sonra bende varım Restini görmesi gerekiyor.
Rusya sahaya indikten sonra ABD-Batı, IŞİD üzerinden yürüttüğü politikayı yürütemeyeceğini anladı ver çark etti.
Rusya’ın Suriye‘de sahaya inmesinin ne anlama geldiğini tüm dünya anladı ama halen AKP Hükümeti anlayamadı…

1970’de Rusya, Nasır yönetimini korumak için İsrail uçaklarını Mısır semalarından uzaklaştırmada kalkan oluşturmuştu.
Rusya‘nın, şu an Suriye’de oluşturduğu konum ile 1970’de Mısır‘da, oluşturduğu konumun ne farkı var?

Rusya, Lazkiye yakınlarındaki Basil Esad Uluslararası Havaalanı’nı üsse çevirdikten sonra Rusya, İran, Irak (Bağdat) ve Suriye rejimi arasında IŞİD’e karşı dörtlü istihbarat işbirliği kuruldu

BM‘in bu yılki Genel Kuruluna ABD, Barack Obama, Rusya, Vladimir Putin, İran, Hasan Ruhani, Çin, Xi Jinping yani Dünya Devletleri Devlet Başkan’ları yada Cumhurbaşkanları ile katılırken Türkiye, neden Başbakan ile katıldı?

Dünya liderleri BM Genel Kurulundan dünyaya seslenirken bize lider diye yutturmaya çalıştıkları Recep Tayyip Erdoğan‘ın muhtarlara seslenmeye gücü yetiyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.