Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Suriye’deki savaşın sonuna gelinirken ABD, Finali Türkiye – PKK/PYD/YPG ile savaştırarak bitirmek istiyor.

Suriye‘de, harekat alanı daralan ABD, Avrupa‘da, Balkanlarda, Asya‘da, Ortadoğu’da, istikrarsızlaştırmak istediği tüm ülkelerde gerilimin artması için yoğun çaba harcıyor. Gerçeklikten kopan ABD’nin, haksız rekabete dayalı ve ekonomi mantığına uymayan projeleri geçirmeye çalışırken ilkel ideolojisine döndüğü görünüyor. Yoğun çaba harcamasının nedeni de ABD, soğuk savaş öncesi dönemi köşesine dönecek olmasını hazmedemiyor ve önlemeye çalışıyor.

Türkiye‘nin, ABD ve NATO’dan, bağımsız hareket ederek kendi güvenliği için Rusya’dan S-400 füze savunma sistemleri satın alma kararına ABD, tarafından endişe veriyor açıklaması yapıldı. S-400’lerin muadillerinin Patriot PAC-3 sistemi olduğunu söyleyen ABD‘ye Patriot kullanılınca neden endişe vermiyor?

Füze savunma sistemlerinde Rusya ile rekabette kaybeden ABD, Türkiye’nin kararı ile Türkiye – ABD ilişkilerinin kırılmaya başladığı ortaya çıktı ve ABD, Türkiye aleyhine yürütülen çok kapsamlı bir operasyonu da başlatmış oldu. Türkiye’nin, ABD’yi terk eden hamlelerinden sonra Bölgede kaybettiğini gören ABD, Suriye üzerinden Türkiye’yi, uluslararası düzeyde zorlayacak bir pozisyonda bırakmak istiyor. Kendisini terk etmeye hazırlanan Türkiye‘nin, hamlesini kabul edemeyen ABD, Türkiye’yi, teröre yardımcı olan devlet olarak tanımlamak istiyor.

Kürtler üzerinden kurmaya çalışılan Kürdistan (2. İsrail) önce Kanton sistemi ile başladı. Türkiye, bu yapıyı önleyeceğini Fırat Kalkanı Harekatı ile tüm dünyaya gösterdi. Türkiye, bu mücadeleyi devam ettirmek istiyor. Türkiye’nin, bu müdahalesinin önünü de ABD ve Rusya kesiyor.

PKK‘nin Suriye kolu olan PYD/YPG‘yi korumak adına bir yarışa giren ve tüm güçleri ile mücadele eden ABD ve Rusya, Türkiye‘ye, karşı da psikolojik savaş yürütüyorlar. ABD ve Rusya‘nın, Suriye‘de, Türkiye‘ye karşı psikolojik savaş yürütmelerinin nedeni PKK/YPG/YPG‘yi birbirlerine kaptırmamak istemeleri.

ABD’nin, karar gücüm dediği PKK‘nin, Suriye kolu PYD/YPG‘ye, verdiği 1000’e yakın TIR yüklü silah, DEAŞ için kullanılacak diye söylese de bu silahların DEAŞ’a, gereğinden çok fazla olduğu biliniyor.

Türkiye karşıtı kapsamlı bir operasyon yürüten ABD, Suriye‘deki savaşın finalini Türkiye PKK/PYD/YPG‘yi savaştırarak bitirmek istiyor. ABD’nin, Suriye‘deki savaşı Türkiye – PKK/PYD/YPG’yi savaştırarak bitirmek istemesinin nedeni de kendisini terkedecek olan Türkiye‘nin, gideceği yere, güçsüz olarak gitmesini sağlamak.

Metrekareye bir hain ajanın düştüğü Türkiye‘nin, nasıl bir sonuçla çıkacağı bilinmese de Vatansever olarak en iyi sonuçlarla çıkmasını umut ediyoruz…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.