Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Tekerrürden ibaret olan Tarih, affetmez!

Hiç aklımızda olmayanları da siyaset sahnesinde göreceğimiz dönemin başlangıcı Mayıs ayına Türkiye siyaset Lokomotif’inin makas değiştirmesi için Ray döşenmesi ile başlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun gitmesi ile MHP kongresini bağımsız düşünmemek gerekir. MHP kongresinin engellenmesi ile AKP kongresinin yapılmak istenmesi aynı yere hizmet ediyor.  

MHP‘nin, Devlet Bahçeli ile barajı geçmesinin çok zor olduğunu gören Recep Tayyip Erdoğan, MHP’nin kontrolünü kaybetmemek için kongre yapılmasını istemiyor. 

Bir zamanlar Refah Partisi‘ne hakimlerin mağdur ettikleri mağdurluklarından nasıl hazırlandıysa AKP ve MHP içerisindekiler aynı hazırlanıyor. AKP hazırlanırken muhafazakar zihniyet üzerinden oyunu kurdular. Şimdi de Milliyetçilik üzerinden oyun kuruluyor. AKP’nin hazırlanmasında Mağdurluk ve Millilik üzerinden oyun kuruldu. Şimdi de mağdurluk üzerinden oyun kuruluyor.

Türkiye siyasetinde mağduriyet her zaman bir avantaja dönüşmüştür ve mağdur kazanmıştır! Başbakan Ahmet Davutoğlu‘da Pelikan dosyası ile birlikte büründürüldüğü mağdurluğun meyvesini yakında yemeye başlar.29 Nisan 2016 darbesini tersinden okumuştum ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu‘na darbe yapmadı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a operasyon yapıldı demiştim. AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) ile birlikte Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun “Mağdur” olma dönemi başladı.

Pelikan Dosyasının şaşkınlık durumu geçtiğinde Recep Tayyip Erdoğan‘nın, zafer kazanmadığı anlaşılacak ve tabanın susturulmayacak eleştirisi başlayacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na karşı yapılanın haksızlık olduğu dillendiriliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun AKP tabanı içerisinde mağdur rolüne büründürülmesi için gelişen dillendirilme yerini sempatiye bırakacaktır ve Bölünmenin eşiğinde olan AKP, yakın zamanda kendi alternatifini oluşturmaya da başlayacaktır.

Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay’a yaptığı baskılar ile bu gün MHP içerisindeki muhalifleri mağdur durumuna düşürüyor. Doğu-Güneydoğu‘da yaşananlara bakınca oyunu kuranların oyunun Milliyetçilik sahasında kurulduğu anlaşılıyor. Başta Recep Tayyip Erdoğan, olmak üzere şu an gözükenlerin hiç birisi Türkiye‘yi yönetecek üst akıl içerisinde yer bulamayacak. Çok sancılı geçecek de olsa Türkiye‘nin geleceğine Milliyetçilerin karar vereceği dönem başlıyor.
 
AKP‘nin amacı MHP‘de liderlik değişimi olmadan Anayasa değişikliğini Meclise getirmek istiyor (Haziran) Bu değişikliğin üzerinden 60 gün geçtikten sonraki ilk pazar halk oylaması yapılacak. (Eylül) AKP, hesapladığı bu yolu götürebilirse de partili Cumhurbaşkanlığı için referanduma gidecek. (Eylül-Ekim)
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu‘na darbe yaptı diyenler yeniden genel seçimin olması ile esas operasyonun Recep Tayyip Erdoğan‘a yapıldığını anlayacak. Yeniden genel seçimin olması demek AKP‘nin kazdığa kuyuya düşmesi demek. Çünkü oyu %30-35’e kadar düşer
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu istifa ettiğine göre 64. Hükümet düşmedi mi? Neden hiç kimse bahsetmiyor? AKP Kongresinden sonra AKP‘nin, 317 Milletvekilinden 42 fire verirde Muhalefetten hayır oyu alırsa yeniden genel seçim olmak zorunda. AKP Kongresinden sonra kurulacak olan 65. Hükümet, TBMM‘de güven oyu alabilecek mi? Temmuz‘a kadar Türkiye siyasetinin şekillenmesi bitecektir ve yeni bir dönem başlayacaktır. 65. Hükümet güven oyu alamayacağı için Saflarınızı ona göre tutun..

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.