Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Tekfir, Cihad şimdi de moda Hilafet…

Hilafet : “Allah’ın yeryüzündeki gölgesi.. Hz Muhammedin halefi” demektir…

Bu aralar İslam çok tatlı & eğlenceli.  Bölgemizde ilanı en çok olan üç şey: “Tekfir, Cihad ve şimdi de Hilafet” Beklenen de gerçekleşti sonunda Elhamdulillah!!! Kefenle gezenler müjde!!!

Hilafet ilan edebilmek için gerekli olan ön koşullar tamamlanmış anlaşılan.

Ömrü hayatını Hilafet’e vakfeden Kadir Mısırlıoğlu, geç kalınca,  Hilafet’i Hilafet makamını cinayet makamı zannedip,  kafa kesip, top oynayan, ciğer yiyen, IŞİD’a kaptırdı.

Graham Fuller‘in yeni Türkiye Cumhuriyetine uygun gördüğü hilafet, nasıl oldu da IŞİD’e gitti? “Arap Baharı ile Demokrasi geliyor ” diye Deccaliyeti destekleyenler, Irak ve Şam‘a Hilafet getirmeyi de destekliyor veya sessiz kalıyor. 

Irak’ın Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerini ele geçiren radikal İslamcı örgüt IŞİD, AFP’nin duyurduğu habere göre, sesli bir mesajla Irak‘taki alan hakimiyeti kurduğu Diyala ile Suriye‘deki Halep kentleri arasındaki “Sünni hatta”  bir hilafet devleti kurduğunu ilan etti. IŞİD sözcüsü Şeyh Adnani’nin yaptığı açıklamada, “İslam ümmeti uzun bir aradan sonra tekrar Hilafet Devleti’ne kavuşmuş oldu” dedi. IŞİD örgütü liderlerinden Ebu Bekir el-Cinabi, Arap gazetesi Er-Rai’ye verdiği demeçte, “Hilafet geri gelecek. ABD bize saldırırsa iyi olur” demişti.

Şiilikte hilafet yoktur, hilafet sadece Sünnilere ait. Bu nedenle IŞİD’in hilafet iddiası öncelikle Sünni devletleri tehdit ettiği açık.

Suriye ve Irak‘ta öldürdüğü Sünni alimler, direnişçiler ve halkın kanı kurumadan sözde hilafet ilan eden IŞİD, kendi ölüm fermanını mı imzalıyor? Şimdide halifeler savaşı çıkar kesin.

Recep Tayyip Erdoğan. şimdi ne diyecek bu işe? Kesin terör listesine alır bunları. Tarihte ilk kez Müslüman olmayan bir topluluk Hilafet sistemine geçti!!! Çünkü Halife Recep Tayyip Erdoğan‘ın kendisi olacaktı. Yakında Hilafet el değiştirir bu tarafa geçer belki de!!!

İlk Halife de daha önce  ‘Şii kadınlarına ve kızlarına Müslümanların tecavüzü helaldir‘ şeklinde fetva yayınlayan IŞİD’ın lideri Ebu Bekir Bagdadi olmuş. Biat etmeyen herkes kafirdir. Recep Tayyip Erdoğan, Biat edecek mi Halife’ye?

IŞİD’in hilafet ilanında en çok vurgulanan ‘Sınırların kalkması’ degajının ardından tuhaf ataklar çıkacak gibi duruyor! Millet şunu soruyor:’Bir tane hakiki bir fakih, muhaddis, müfessir, İslam hukukçusu olmadan bir İslam Devleti-Hilafet ilan etsen ne olur!’

Hasan Mezarcı Mesihliğini ilan etmişti. Cemalettin Kaplan’da Anadolu Hilafet Devleti ve Hilafet Ordusu kurduğunu açıklamıştı.

ISİD hilafet adı altında, felaket ve sefaletten başka bir şey getiremez. Şunları Hilafet getiriyor diye lanse etmeyin…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.