Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Türkiye, “4. Sanayi Devrimi”nin getirdiği fırsatları iyi değerlendirirse, ekonomik olarak önü açık…

2013 yılından itibaren Çin, Orta Asya‘da geniş topraklar satın aldı/alıyor. Çin‘in, Yeni İpek Yolu‘nu canlandırma projesi olan “Bir Kuşak Bir Yol Projesi” kapsamında alınan bu arazilerde tarım faaliyetleri yürütüyor. Ve şu an Dünya endüstriyel ürünlerinin yüzde 40’ını üretiyor. Bir Kuşak Bir Yol Projesi ile de ürettiği bu ürünlerini dünya pazarına sunacak. Çin”in bu projesi “4. Sanayi Devrimi” Blockchain kavramları ile kurgulandı. Şimdi de sahneleniyor. Türkiye, İran, Pakistan, Suriye, Ukrayna gibi ülkeler de bu projede, önemli lojistik güzergahı oluşturuyor.

21. Yüzyıl dünyası kurulurken devam eden vekalet savaşlarının en üstünde (Terör gruplarının kendi aralarındaki ve ülkelerin kendi aralarındaki savaş) Kapitalist ABD ile Küreselci ABD duruyor. Kapitalist/Küreselci ABD savaşı Çin‘in, Yeni İpek YoluBir Kuşak Bir Yol Projesi” güzergahındaki ülkelerde ve Çin‘e, doğalgaz/petrol tedarik eden ülkelerde dozu yükselerek kıyasıya devam ediyor.

Bilim/Teknolojinin merkezi olan ABD aynı zamanda cemaat ve tarikatların da merkezidir. (Kabalist, Mason, Evanjelik, Siyonist, Tapınak Şövalyeleri, Malta Şövalyeleri, Protestan) ABD bürokrasisi ağırlıklı Evanjelik, Siyonisttir. Cemaatlerin Devletinin kılcal damarlarına kadar nüfuz ettiği ABD‘de, Pentagon, FBI, yerel Polis vs gibi önemli kurumlardaki Evanjelik kadro Trump‘ın arkasında.

Küreselci Çin ile Kapitalist Trump‘un ABD’sinin finans savaşı “Bir Kuşak Bir Yol” projesinin ana güzergahlarında devam ediyor. ABD‘nin, Dinci Kapitalistleri, ABD‘nin Küreselcilerinin Çin projesini engellemek için sürekli ABD‘nin, Dinci Kapitalistlerinin markajında kalıyor. Kapitalist ABD‘nin temsilcileri Enerjiye ve bölgeye hükmederek Çin üzerinden kurgulanan Küreselci ABD‘nin, 21. Yüzyıl’daki en önemli ticari projesi “Bir Kuşak Bir Yol Projesi“ni engelleme peşinde. Zaten Çin‘de üretip ABD‘ye satanlar ABD‘nin küreselcileriydi. Kapitalist ABD, “Bir Kuşak Bir Yol Projesi” için 8 trilyon dolarlık altyapı yatırımı yapan Çin‘i, her alanda kilitleme peşinde. Online Shopping ve Lojistik şehirlerden Droneler ile teslimatın yapılacağı bu ticaret düzeninde bulunan 65 ülke de kendi çıkarları peşinde.

ABD/AB‘nin Siyonist, Evanjelik tarafı enerji güvenliğinde İsrail’e başrol istiyor. Küreselci tarafı Çin‘in petrol güvenliği için İran, Türkiye, Katar ile paralel gidiyor. Küreselci ABD ile Kapitalist ABD arasındaki kapışmanın ortasında kalan Suudi Arabistan, iki tarafında ağır kıskacı altında kalıyor.

ABD‘nin, önemli devlet adamları Evanjeliktir. (Reagan, Baba-Oğul Bush vd.) Katolik Trump‘ın yardımcısı Mike Pence de Evanjeliktir. Trump ekibi, Evanjelik, Nazi lobisi, Katolik, Protestan, Siyonist, Irkçı ABD Milliyetçileri, Kapitalist lobilerinden oluşuyor. Trump Katolik olduğu için Kudüs’e dini nedenlerden dolayı önem veriyor. Yardımcısı Mike Pence ise Evanjelik ve “Vaat Edilmiş Toprakları“ın peşinde.

Küreselci ABD (Finans, Tekonoloji Lobisi) 21.Yüzyıl’da, tüm dünyayı istiyor. Kapitalist ABD, (Siyonist/Evanjelik yani Dinci) “Vaat Edilmiş Toprakları” istiyor. Bu nedenle de Fırat – Nil arasını kontrol etme, ilhak etme peşinde. Çin‘in, petrole ihtiyacı çok ve bölgedeki ana partneri İran. Savaş finansçıları Trump‘un, temsil ettiği Kapitalist ABD‘yi, İslam dünyasında bir savaşa zorluyor. İran üzerinden mücadele eden Kapitalist ABD, İranSuudi Arabistan merkezli bir savaş çıkartma istemelerinin arka planında “Vaat Edilmiş Topraklar” bulunuyor. Bu savaşa Türkiye‘yi de dahil etmek istiyorlar. Bölgede yaşanan dini olayların merkezinde bu yatıyor. İran konusunda İngiltere, Çin ile Trump, İsrail arasında görüş ayrılığı var. ABD, İran‘a bir hamle yaparsa gerekli desteği Küreselci Batı‘dan bulamaz.

Kapitalist ABD ile Küreselci ABD, bölgede yan yana görünüyor. Bölgede Çin‘in tavrı Küreselcilerin tavrıdır. ABD‘nin, Küreselci/Kapitalist/Dinci taraflarının beklentisi farklı ama birlikte hareket ediyorlar. Bunu sadece şimdilik olarak görmek gerekir. ABD/AB/Çin‘de, kavga eden tarafları doğru okumak gerek.

Türkiye, Dinci ABD ile Küreselci ABD‘nin “Bir Kuşak Bir Yol Projesi” savaşını iyi anlamalı. Türkiye, Çin üzerinden geliştirilen bu yüzyılın en büyük ve tek ticari projesi ile “4. Sanayi Devrimi“nin getirdiği fırsatları iyi değerlendirirse Türkiye‘nin, ekonomik olarak önü açık. Çünkü 3. köprü ile Türkiye, bu Projesinin merkezinde bulunarak kilit bir rol üstleniyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.