Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Türkiye – ABD cephelerinin savaşında CHP, nereye koşuyor?

Ortadoğu‘ya, yeniden çökmeye çalışan emperyalist ABD‘ye karşı Avrupa‘da direnen AB, ülkelerinden bazıları da ABD’nin kuyruğuna takıldılar ve Türkiye ekonomisini sabote etmeye çalışıyor. (Belçika, PKK’nın terör örgütü olmadığını açıkça iddia etti. Almanya, Türkiye’deki hükümet karşıtlarının Almanya’ya sığınabileceklerini açıkladı.) Karşıtlarının hızla arttığı ABD, son iki yıldır dengelerin değiştiği Türkiye’de kaybediyor. 1945’den sonra ABD’ye yakın muhafazakar çevreler de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ABD karşıtlığına evrildiler.

ABD, Bölgede kaybettiği gücünü yeniden toparlamak için DEAŞ bahanesi ile bölgeyi abluka altına almaya çalışıyor. Türkiye‘ye, taleplerini kabul ettiremeyen ABD, FETÖ, PKK, DEAŞ terör örgütlerini devreye soktu. Son günlerde PKK, DEAŞ Bombalarının Türkiye‘de, patlama nedeni budur.

Cumhuriyetin kurucusu partisi CHP, Parti Meclisi’nden isyanvari bir bildiri çıkarttı. CHP, bu bildirisinde adeta teröre destek verdiğini açıkladı. CHP, Parti Meclisi bildirisinde ” AKP, Meclis’teki HDP milletvekillerini tutuklatarak teröre hizmet etmektedir. FETÖ’nün devlet içindeki uzantıları açığa çıkartılsın.” denildi. Kamuoyundan gelen yoğun baskılar üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zorunlu olarak dün, CHP Parti grubunda manevralar yapmaya çalıştı.

PKK’nin, “Çözüm Süreci“ni şiddeti beslemek ve şiddeti tırmandırmak için kullanması gören Halk, PKK‘den desteğini çekti. Bir taraftan Asker ve Polisin baskısına maruz kalan PKK‘nin, bir taraftan da Kürt Halkında oluşan PKK‘ye güvenilmezlik algısı bilince dönüşmesiyle kaybetti.

PKK‘nın Meclis’teki siyasi temsilcileri olan HDP, Milletvekillerine destek veren CHP‘nin, bir taraftan da FETÖ terör örgütünün başarısız 15 Temmuz darbe girişimine karşı tavır almadığını yargının FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına aldığı kim varsa arka çıkmasında görüldü.

Bir tarafta Hendeğe gömülen PKK, bir taraftan itibarları yerle bir olarak 40 yıllık birikimleri heba olan FETÖ, bir taraftan ABD ve itibarını yitiren AB ile birlikte müttefikleri kaybediyor. CHP, FETÖ/PKK-HDP‘ye sahip çıkarak kaybeden ABD ve AB‘nin  yanında yer alarak, nereye koşuyor?

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.