Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Türkiye, Antisemitizmin kalesi olmamalıdır.

Demokrasi başı ağrıyanın içtiği aspirin değil, modern topluma çıkışın ilk basamağıdır. Ölmek, en çok onu uygulayana yakışsın…..

Ortadoğu‘da şimdi çok yaygın olan “Kapitalizme karşı mücadele“yi Yahudileri yok etme projesiyle sürdürdüğünü son kez Hitler iddia etmişti. İnandırıcılğını iyice kaybeden Recep Tayyip Erdoğan ve benzerleri iktidarda olduğu sürece, Ortadoğu‘da Demokratik-Barışçıl hiç bir gelişme olmaz…

Hitler, Yahudileri yakmadı diyen Mahmud Ahmedinejad‘dan görevi devralarak Hitleri aklayan dünyadaki tek başbakan olma yolundaki Demagojisi sınırsız olan Recep Tayyip ErdoğanTürkiye‘yi Antisemitizmin kalesi mi yapmaya çalışıyor?

Filistin‘de ölen çocuklar yüreğimizi parçalıyor, İsrail insanlık suçu işliyor, İslamcılar ise Antisemitizmleriyle salt barbarlığa çağırıyor. Sözde Yahudi ürünlerine karşı boykot kampanyaları yapan İslamcılar, Barbarlığı Türkiye‘ye getirmenin çığlıklarını atarken, sadece Müslüman sermayeye hizmet ediyorlar. İslamcıların medya aracılığıyla, sokaklarda, insani yardım kuruluşu adı altında yaydıkları Antisemitizmin, salt İsrail‘e yönelik olduğunu sanmayın. Sokaklarda Yahudilerin katledilmesini, İsrail‘in yok edilmesini isteyen İslamcılarda en ufak hümanizm yok: IŞİD’e karşı indiler mi sokağa?  IŞİD’e karşı sokağa inmeyen İslamcıların, Yahudi ürünlerine karşı boykot kampanyası demeleri, Müslüman sermayeye hizmet etmektir. Müslüman sermayeye hizmet eden İslamcıların Filistin sorununa katabileceği çözüme dair hiç bir şey yoktur.

Batı üretimi olan Antisemitizmi, Ortadoğu ithal etti, İslamcılar ve Milliyetçi Faşist ideolojiler sahiplendi. Şimdilerde ise İslamcı-Milliyetçi kesimlerdeki aslen ithal Antisemitizm “Katliamcı Antisemitizm” aşamasına ulaştı. Katliamcı Antisemitizmin Filistin sorununa katabileceği çözüme dair bir şey yoktur.

Hitler’le çalışan, İslamcıların ataları Kudüs müftüsü Muhammed Emin Hüseyin, Hitler’in İslam dünyasındaki gönüllü maşasıydı. Şimdi Hitler’i kıyaslayarak aklayanı anımsatıyor. Hitler’in maşası İslamcı Kudüs müftüsü Muhammed Emin Hüseyin‘in de sloganı, “Milli Güç“tü.

Hitler’in maşası ve yalakası Kudüs müftüsü hakkında, Müslüman Kardeşler lideri Hasan Banna,”Hitler artık yok, ama müftü savaşını sürdürecek.” demişti.  Hitler’in modern Antisemitizmini Ortadoğu‘ya ithal eden Faşizmin maşası müftüyü öven Hasan Banna, Türkiye İslamcılarının ve Recep Tayyip Erdoğan‘ın da hocasıdır.

Kendi ülkesinde devlet terörünü sıradanlaştırarak, İsrail‘i Hitler’den daha kötü gösterme gayretinde olan Recep Tayyip Erdoğan‘ın, İsrail‘i devlet terörizmiyle suçlaması demagojidir. Recep Tayyip Erdoğan‘da İsrail‘de devlet terörü uyguluyor.

 

 

Antisemitizm, “Yahudi karşıtlığı veya Yahudi düşmanlığı; Yahudilik dinine, ırkına, kültürüne veya milletine karşı 

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.