Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Türkiye, El Kaide ve IŞİD ile savaşan İran’ın mı, El Kaide ve IŞİD’i destekleyenlerin mi yanında olacak?

ABD, IŞİD ile başa çıkamayacağını anlayınca İran ile anlaşmaya varıyor. Türkiye ise ABD‘nin, karşısındaki İsrail, ve Suudi Arabistan‘ın yanında yer alıyor. Türkiye, ABD‘den daha mı akıllı?
Suriye‘de Beşar Esad‘a karşı savaşta oluşturulan koalisyonu ilk terk eden ABD’dir. Daha sonra da Fransa, Almanya ve Suudi Arabistan ile diğer Araplar takip etti. En son Katar ve Türkiye kalmıştı. Katar da terk edince bilgisiz AKP sayesinde “kabakTürkiye‘nin başında patladı.

Suriye‘den Türkiye elçiliğinin tahliyesi ile başlayan Türklerin, “istenmeyen kişi” ilan edilmesi Libya‘da, Türklerin tahliyesi, Tunus‘un, “Türkiye, teröre destek veriyor” suçlaması, Suudların Yemen‘e saldırmasında destek veriyoruz diye açıklama yapılarak Yemen‘e giriş çıkışımızın yasaklanması Suudların Yemen‘de başarılı çıkmasını beklemeye muhtaç etti…

12 kişinin ölümüyle sonuçlanan Charlie Hebdo katliamını Yemen El Kaide’si üstlenmişti. Yani Suudi Arabistan‘ın, Yemen‘de, Hüsilere karşı savaştırdığı El Kaide. Arap yarımadasındaki El Kaide‘nin, ABD’nin de düşmanı olduğunu göremeyecek kadar mı körleştiniz? ABD‘nin neden Husilerle anlaşacağını AKP ve Recep Tayyip Erdoğan, anladınız mı?

Suriye ve Yemen politikasında Recep Tayyip Erdoğan değil! Ona akılsızca akıl verenleri çarmıha, germek gerekir.

Lübnan, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah:”Suudi Arabistan aracılar üzerinden Yemen’e karşı yürüttüğü savaşların tamamını kaybettiği için direkt müdahale etmeye başladı. Suudi Arabistan, Yemen’de büyük yenilgiye uğrayacak” dedi.

Suudların ve Sünni koalisyonun Yemen‘e Hava saldırısı Husileri geriletmedi. Ters etki yaparak Husilerin, etki alanlarını genişletti. Karadan takviye gerekir ama Karadan da Suudların Husilere gücü yetmez. AKP iktidarının göremediği şu: “ABD için Vietnam, Kızı Ordu için Afganistan ne olduysa Suudlar için Yemen’de aynısı olacak.”

Arap Baharının başlaması ile rakiplerinin zayıflamasını bekleyerek İran, kazanan!
Yanlış Politikaların uygulanması ve nereye gittiyse oradan, zayıflayarak çıkan Türkiye, kaybeden oldu.

Beşar Esad, Suriye‘de ABD-Batı, İsrail ve Türkiye‘nin de içinde olduğu Sünni devletlerin tamamı ile örgütler üzerinden savaşıyor.
Sadece PKK ile savaşamayarak PKK‘ye diz döken Recep Tayyip Erdoğan, kibri bıraksın! Herkes, kimin ne olduğunu biliyor.

İran‘a gidecek olan Recep Tayyip Erdoğan, aklını başına almazsa Türkiye‘nin, Suriye ve Yemen‘den farkı kalmaz!

ABD, Bölgede El Kaide ve IŞİD ile savaşan İran ile ortaklık yaparken Türkiye‘nin, El Kaide ve IŞİD’in yanında olması Türkiye‘ye, kazandırmaz! Kaybettirir!

ABD-İran Nükleer uzlaşması Bölgede, Barış için önemli. Bu öngürüyü yapamayanın siyasetten uzaklaşması gerekir. Çünkü, sadece Ülkeye zarar verir.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.