Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Türkiye, tekrar ABD/AB’ye, yaklaşmaya mı çalışıyor?

13 Aralık 2016 Salı günü Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen “Küresel Ekonomi ve Türkiye Ekonomisinin Dayanıklılığı” başlıklı 22. Akdeniz toplantısına katılan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran, Avrupa Birliği (AB) çerçevesi dışında kalan bir Türkiye’nin, kalkınma hedeflerinin ciddi bir sekteye uğrayabileceğinden Avrupa Birliği (AB) iş dünyası olarak sahip çıkmamız gereken bir projedir.

Türkiye’ye, resmî bir ziyarette bulunan Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB ile ilgili “Türkiye Avrupa’nın ayrılmaz bir parçasıdır. Türkiye, AB’nin kurucu değerlerini çok daha fazla gözeten bir ülkedir. AB üyeliği bizim için stratejik bir tercihtir.” söyledi.

Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok 14 Aralık 2016 günü Twitter’den “7 Şubat, 17-25 Aralık, 15 Temmuz, 27 Ekim, Ekonomi Darbeleri kime karşı Kim yaptı? TC Cumhurbaşkanını asla teslim etmeyeceğiz teslim olmayacağız” Tweet’i attı. Ve dün ülkeyi Birlik olmaya çağıran Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok, “Kaos ve darbe süreci ancak birlik ve beraberlikle aşılabilir. Cumhurbaşkanı birlik ve beraberliği sağlayamazsa önünde sonunda darbe olacaktır.” Tweet’i attı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran‘ın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın AB ile ilgili açıklamaları Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok’un Kaos ve Darbe ile ilgili açıklamalarına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek‘in, dün akşam Tv’de yaptığı açıklamalarda önemli konulara Türkiye’nin, dikkatini çekti.

Türkiye, YPG‘ye terörist diyor. ABD/Batı, hayır diyor. Rusya, Suriye Halep‘ten çıkartılanlara terörist diyor. Türkiye, hayır diyor. Dünya ve Türkiye şartları Türkiye‘nin, rotasını Ekonomide gelişen Asya‘ya, çevirmek zorunda bıraktı. Asya ülkelerinin ilk şartı da “Bize Atatürk’le gelin” demek oldu. Avrasya ülkeleri  “Bize Atatürk’le gelin” derken “sizde yobaz iktidar istemiyoruz” dedi.

Ergenekon-Balyoz kumpası mağdurlarının AB açıklamalarından rahatsız olması ister istemez “Türkiye, tekrar ABD/AB tarafına mı geçiyor Türkiye’de, yeniden bir süreç mi başladı?” sorusunu ortaya çıkarıyor.

PKK ve FETÖ terörüyle mücadele etmekte olan Türkiye‘yi, bir ekonomik kriz de beklemekte. Kriz ve terörün üstesinden devlet ve milletçe birlikte gelebilmemiz için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, Milli seferberlik deyip ardından ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi‘ tartışmalarıyla milleti bölmekten vazgeçerek bir an önce Türkiye‘yi,  Atatürk‘te birleştirerek Milli Birliği sağlaması gerekiyor…!

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.