Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Varoşlardan var olan CHP, Antalya Kepez’de neden yok?

 29 MART 2009 Kepez yerel seçim sonuçları

AKP  – 69 972   CHP  –  59 107    MHP49 239

Antalya merkezde olan CHP, Seçmen çoğunluğu anlamında ezici bir üstünlüğe sahip hale gelen varoşu Kepez‘de neden yok?

Varoş dediğimiz şey öyle elle işaret edilen bir coğrafya değil. Son 30 yılda Türkiye’de 20 milyon insan yer değiştirmiş. Dolayısıyla bunun ürettiği yeni bir kenttir Kepez 

İnsanların ideallerinin olması için önce başının üstünde dam önünde aş olmalıdır aç insan sosyal adaletsizliğin kendisini aç bırakıp bırakmadığıyla ilgilenmez! aç insan önce boğazından geçecek iki lokmanın hesabını yapar. karnı aç adamın kafasında düşünce olmaz olamaz sadece giderilmesi gereken yoksunluğu vardır ona çare arar Bunu sağlayamayan bir toplumun bireylerinden bir çuval kömüre oyunu sattı diye hesap sormak o insanları bir çuval kömüre mahkum etmek kadar adaletsizcedir bunda da ideoloji aramak yanlıştır bunlar falan partiye oy verdi deyip aklınca sosyal-siyasal gözlem yapan insanların oy sandığındaki azınlığı çoğunluğa dönüştürmeyecekler.

Kepez’e gidip de kitlerin satışı şöyle, anayasa mahkemesinde tartışılan karar böyle gibi söylemlerle halkın karşısına çıkıp vatandaşa hayatında hiç duymadığı terimlerle açıklama yapıp böyle bir strateji izlemeye  kalkarsan yıllarca Kepez‘i neden alamadık diye düşünüp durursun

AKP diyor ki tüpraşı sattık trilyonlar kazandırdık memlekete, bankalar satıldı para geldi, aş geldi memlekete! sonraki dönemde hastaneler şöyle, okullar böyle olacak diyor.
insanlar sonuçları ya da nasıl olacağını sorgulamıyorlar! insanlar sadece anlatılanları dinliyorlar ve anlayabildikleri kadarıyla değerlendiriyorlar! Varoşların AKP’ye yakın durması eğitimsizlik, geçim sıkıntısı, dini değerlerin hayatlarındaki önemidir velhasılıkelam insanlar anlayabildiklerine inanıyorlar.

CHP‘nin elitist siyaset batağından kurtulması ve iktidar alternatifi olması için varoşları görmesi gerekiyor Özellikle Antalya‘nın seçkinlerine dayalı siyaset yapma noktasından uzaklaşamayan CHP’nin bu değişimi görmesinde yarar vardır. CHP, Antalya Muratpaşa, Konyaaltı civarlarına hitap ettiği müddetçe, her daim vuku bulacak sonuçtur.
Kürtlerden oy alacak, başörtülü kızlardan kadınlardan oy alacak siyaset tarzı, söylem ve zihniyet değişimi de şart Adalet talebi olan Alevi ya da Kürde ya da mesleği olmadığı için adalet talep eden insana ne söyleyeceğiniz önemli. Farklı şeyler olmalı.Yani sadece iş, aş demekle değil, oraya gittiğinizde onlara ne söyleyeceğiniz önemli. 
Herhangi bir probleminizde herhangi bir derdiniz için gideceğiniz diri canlı bir CHP olmalı

Mesele; korkmak değil sahiplenmek,

Mesele; izlemek değil dönüştürmektir.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.