Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Yağmur yağarken taneleri toplamadık. Şimdi Dolu yağıyor ve biz, Feryat ediyoruz…!

Türkiye’nin, Suriye ve Irak merkezli izlediği yanlış Ortadoğu stratejisi, içeride karşı karşıya kaldığı ve birbiriyle doğrudan bağlantılı olan birden çok tehdit halkası oluşturdu.

Biraz geriye giderek AKP Hükümetinin geçmişini hatırlayalım.
FETÖ ile beraberken “Hoca efendi Hazretleri” dedi.
PKK ile beraberken “Dersim Katliamdır” dedi.
DEAŞ ile beraberken “Öfkeli Çocuklar” dedi.
Ve gelinen noktada bunların hepsi Türkiye’nin, uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle Türkiye‘yi, düşman ilan ettiler.

Bu katil sürüleri kullanılırken farklı bir Politika uygulayan AKP Hükümeti, şimdi hepsini unutarak düşman ilan etti ve ABD/Batı/FETÖ/PKK/DEAŞ‘a karşı farklı politika uyguluyor. ABD/Batı da, düşman ilan ettiği Türkiye‘ye karşı FETÖ/PKK/DEAŞ terör örgütlerini kullanıyor.

Ortaklıkları bittikten sonra FETÖ‘nün, AKP Hükümetine ilk karşı hamlesi 7 Şubat ile daha sonra da 17-25 Aralık ile devam etti. AKP Hükümeti’de FETÖ‘ye karşı ilk hamlesini FETÖ‘nün, finans yolu olan Dershaneleri kapatmaya başlayarak karşılık verdi.

ABD’nin dayatmasıyla AKP Hükümetinin “Çözüm Süreci” adı altında PKK terör örgütü ile ortaklıkları PKK‘nin, iki polisi şehit etmesi ile bitti. AKP Hükümeti de 24 Temmuz 2016’da PKK’ye, karşı başlattığı amansız operasyonlarla karşılık verdi.

AKP Hükümetinin ABD/Batı ile Esad’a karşı oluşturdukları yanlış koalisyon sonucunda DEAŞ‘lı teröristlere oturma izni verildi, ev kiralandı, Teröristlerin aileleri devlet misafirhanelerinde ağırlandı. ABD/Batı‘nın, Suriye’de Esad’a karşı uyguladığı yanlış politikaya alet olmaktan vazgeçen Türkiye, daha sonra DEAŞ‘lı teröristlerinde hedefine girdi. Şimdiye kadar Türkiye‘deki, terör saldırılarını sahiplenmeyen DEAŞ, Reina isimli bir gece kulübünde gerçekleştirilen katliamla Türkiye‘nin, 2017 yılına acılarla girmesine neden olurken ilk defa terör saldırısını da sahiplendi.

Meselenin esas kaynaklarını doğru analiz etmeden ve doğru politik sonuçlar ortaya çıkarmadan, doğru çözümler bulmak mümkün değildir. AKP Hükümetinin uyguladığı yanlış politikalarının sonucunda bunların bize saldıracağını birileri anlatmaya çalışırken başka birileri de sadece seyretmekle yetiniyordu.

Bu terör grupları ile mücadele etmesine edelim de önce bu terör gruplarının palazlanmasına neden olan anlayış ile mücadele edelim. Eğer bu anlayışla mücadele edilmezse bu tür katliamlardan kurtulma şansımız bulunmuyor. Önce konuşup, sonra düşünmeye başlayıp Katliamlara teşvik edenlerin olay olunca “vahşettir, katliamdır, bu eylem bize karşı yapılmıştır” açıklamalarının Terör örgütlerinin bu vahşetlerini önleyemeyeceğini bilmemiz gerekir. Terör örgütlerinin uyguladığı katliamlar ben geliyorum derken bunu önlemek için hiçbir tedbir almamış olanları da halen seyredersek belanın bir gün bizi de gelip bulacağını unutmamamız gerekir.

Şimdi ben, bizi kutuplaştırmaya çalışarak “Milli birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışanları” Vatandaşlarımıza ihbar ediyorum.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.