Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Yanlışı yanlışla savunma gafleti

Kimse operasyonlara “nasıl olsa eski ortağı cemaate düzenleniyor” diye susamaz. AKP Türkiye‘si adaletin iki dudak arasına sıkıştırıldığı, sürekli yeni bir kesime kirli operasyonların düzenlendiği korku ülkesi oldu.

Bakan, polis dahil “herkes ayağını denk alacak” diye topluma tehdit savuruyor. Herkes hizaya dizilecek, sadece diktatör yalakalığı yapılacak.

Fethullahçı emniyet mensupları ne kadar suçluysa AKP iktidarı da o kadar suçludur: Onların yaptıklarının da siyasi sorumluluğu rejimdedir. suç işledilerse bu suçları dün başkalarına karşı işlerken destek veren AKP iktidarı da hesap vermelidir. Faşizan bir demagojik saldırı diliyle Fethullahçılığı bitirmeye çalışmak, demokrasi adımı değil, diktatörlüğü mükellefleştirme hamlesidir.

Gözaltına alınan F tipi polislerin, çıkan CD’lerin üzerinde parmak izleri çıkarda “Her şeyi Recep Tayyip Erdoğan ve AKP‘nin talimatları doğrultusunda yaptık” derlerse ne olacak?

Kimsenin bir beklentisi kalmamıştır hukuktan “Cadı avları” düzenlenen, her dönem başka bir “düşman” yaratılan bir Türkiye demokrasiden ortaçağ kadar uzaktır. Hukuk ve adalet ya herkes için geçerlidir ya da yoktur.

Geçmişte yanlış yapanlara, aynı yanlışın yapılmasına, “yanlışı yanlışla savunma” gafleti denir. Size yanlış yapıldı diye, başka yanlışlara alkış tutmakla, kendinize yeni yanlışların kapısını açarsınız.

Adalet herkese lazım. Gün gelecek bugünkü operasyonu yapanlar için de adalet isteyeceğiz. Suçlular cezalarını çeksinler ama adil olarak yargılandıktan sonra

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.