Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Yeni Türkiye’mi Yerli Türkiye’mi?

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olmasındaki tercih edilme sebeplerinden birsi, Ahmet Davutoğlu, Ortadoğu‘da kaybetti! Recep Tayyip Erdoğan’da kaybetti! Yahudi Lobisiyle ile arası iyi olan Ahmet Davutoğlu’nun, bölgedeki yanlış politikalarından dolayı, kaybeden Recep Tayyip Erdoğan‘lı  Türkiye, kazanan Küresel sermaye oldu.Yani Ahmet Davutoğlu, Ortadoğu‘da, küresel sermayenin dediğini yaparak, Türkiye‘nin ve Recep Tayyip Erdoğan‘ın izola edilmesini sağladı ve yalnızlaştırdı.

Recep Tayyip Erdoğan‘ın zorla Köşke çıkartılması, AKP’nin Recep Tayyip Erdoğan eliyle tasfiye sürecine sokulmasıdır. AKP kurucularının çok önemli bir kesimini tasfiye ederek, Recep Tayyip Erdoğan – Ahmet Davutoğlu ittifakı da bunun göstergesidir. Ahmet Davutoğlu, İsrail-ABD-İngiltere üçlüsünün ve küresel sermayenin desteğini arkasına almaya çalışarak, 2015 seçimlerinden başarıyla çıkma hesapları yapıyor.

Hangi şartlarda olursa olsun ortaya çıkacak her politik kaos, Recep Tayyip Erdoğan’ın başına bela olacaktır. 17-25 Aralık operasyonuyla yeniden karşılaşabileceğini bilen Recep Tayyip Erdoğan, Küresel sermaye ile arası iyi olan Arınç-Gül ekibinin tasfiyesine karar vererek, AKP’li olmayan ama Recep Tayyip Erdoğan’cı olarak bilinen grubu ön plana çıkartı. AKP’nin alternatifi yine AKP içerisinden çıkabilir korkusuyla, Bülent Arınç, Mehmet Şimşek ve Ali Babacan’ın yeni kabinede yer almaları, parti içi geçici bir denge adımıdır ve öncelikli olarak bu grup tasfiye edilecektir.

Osmanlıyı tekrarlamaya çalışarak, Ortadoğu’ya yönelmenin politika sonucu, muhatap olduğu IŞİD, El Nusra gibi terörist İslam örgütlerinin, esir düşen ve itirafçılık eden bazı militan ve kadrolar, Recep Tayyip Erdoğan Hükümetinin kendilerine nasıl yardım yaltaklık yaptığını anlatmaya başlamışlar. IŞİD ve ona yardım yataklık yapmış olanlarla ilgili karar almış olan BM’ın de IŞİD kadrolarının itiraflarını dinleyebileceğine, almış olduğu karar doğrultusunda işlem yapacağına kuşku yoktur. Osmanlıyı tekrarlama hayalinden dolayı, perişan ve rezil bir konuma düşen Recep Tayyip Erdoğan‘ın başına bu örgütler, çok iş açtı ve daha da açacağa benziyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetinin, düşeceği durum ise ufuktan gözükmeye başladı. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan‘ın BM nezdinde suçlu duruma düşeceğinin zemini şimdiden örülmeye başladı.

Kendi geleceğini garantiye alma kaygısı ve telaşı içerisinde zorla köşke çıkartılan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı zırhını alsa da bunun yeterli olmadığı ve geleceğine dair ciddi kaygılar taşıdığı biliniyor.
Gazi Mustafa Kemal’e dayanarak “yeni Türkiye yarattık, yeni bir Türkiye daha yaratacağız” diyerek Atatürk‘ün devlet içindeki ideolojisini, “laiklik” olarak belirlediği devlet yapısını, devlete ait ulusal olan, bağımsızlığı ifade eden ne varsa “özelleştirme” adına satıp, savurarak Atatürk‘ün “karakterimdir” dediği “bağımsızlığı” bir daha geri gelmeyecek şekilde yok etti.
Kendisi için olumsuz ve tehlikeli gidişi görmesi ve kafasına dank etmesiyle de Cumhuriyet içindeki bütün değerlerini söküp attığı “Gazi Mustafa Kemal” övgüleri ile Atatürk’e sarılıyor.

Seni gidi taklitçi seniiiiiii….

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.