Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Yeni Türkiye’nin sektörel vakkası…

İHL’den Recep Tayyip Erdoğan‘ın arkadaşı olan bir buçuk yıl denetlenmeyen Torunlar inşaatın sahibinin inşaatında, 10 işçi daha katledildi ve her zamanki gibi buna da “Sektörel vakka” dediler.

Ölen ölüyor geriye kalan ise baskı, zor ve zorbalık altında yaşamaya mahkum oluyor.

Yeni Türkiye dedikleri, işçi sınıfının örgütsüz ve savunmasız kalmasıydı.

12 Eylül öncesi, insanlar bir araya gelerek haksızlığa başkaldırmaya kalksalar, küresel sermayenin bizim çocuklar dediği Ordu devreye girer, Ordu eli ile ezilirlerdi

Küresel sermaye ortamın Recep Tayyip Erdoğan’ a kalmasını sağladı ve Vesalet, Recep Tayyip Erdoğan Hükümetine, artık da devletine devredildi. TÜSİAD”ı baskı altına alarak, tarım, müteahhitlik, bayındırlık, belediye vb. gibi devletin, hükümetin, AKP’nin hükmünün geçtiği bütün ekonomi sektörlerini ele geçirdiler.

Küresel sermaye Recep Tayyip Erdoğan‘ı iktidara taşıyarak, orduyu ve devlet üzerindeki vesayetini, Ergenekon-Balyoz’la korkutarak hizaya getirip askıya aldılar. Küresel sermayenin, İşçi sınıfını, solu hizaya getirttiği Ordusu’nun askeri cuntalarla ekonomik ve siyasal örgütlerinden ederek ezdiği işçi sınıfını Recep Tayyip Erdoğan‘da, yeşil sermayenin güçlenmesi ve küresel sermayeyi Türkiye’ye çekmeyi sağlamak için ezdi.

Küresel sermayenin Sovyetler Birliği’ne karşı oluşturmuş olduğu yeşil kuşaka Recep Tayyip Erdoğan iktidar olduktan sonra ekonomik alt yapı yaratarak, ekonomik destek olması için yeşil sermayeyi geliştirdi ve Türkiye’nin ihale edilen ekonomisinin tümüne yakınını, ihale edilmeyenlerinin tümünü yeşil sermayeye verdi. Yeşil sermayeyi yasal, yasadışı bütün yöntemleri kullanarak Türkiye ekonomisinin egemen gücü haline getirmeye çalıştı ve çalışıyor. İslam dinini kullanarak, “büyük bir İslam sermayesi yaratacağız, siz de katkı yapın ve yaptığınız katkı kadar da ortak olun” gibisinden aldatmalarla ve ucuz işgücü artı değerini sömürerek büyük bir “yeşil sermaye” birikimi yarattılar.

Ezdiği işçinin alın terini, emeğini hem küresel sermayeye, hem de yeşil sermayeye peşkeş çeken Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili bile değilken, 21 pare topla karşılayan yaratıcılarına (Küresel sermaye) baş kaldırdı…

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.