Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Yeniden şekillenen bölgenin Türkiye’si!

Küresel sermaye bölgeyi kontrol etmek için İslam adına İslam dünyasında, El Kaide, El Nusra, IŞİD vb. gibi İslam ve insanlık düşmanı, yapılanmalar yaratarak bölgemizi yangın yerine çevirdi.Yaratmış olduğu katil sürülerini IŞİD’te birleştirdi, IŞİD’e yaptırabileceği kadarını yaptırdı ve IŞİD’in işi bitti. İşi biten IŞİD’i imha etmek için yeni bir proje ve ona denk bir konsept oluşturarak bölgeyi yeniden şekillendirmeyi planlıyor.

BM’den IŞİD ve IŞİD’e destek veren ülkelere yönelik yaptırım kararı çıkartılırken, Almanya Dış İşleri bakanı da bu ülkelerin başında Türkiye ve Katar’ın ismini vererek IŞİD’e destek sunduklarını ifade etti. BM‘den çıkan karar da hedef, IŞİD ve desteklemiş olanlar ile IŞİD’e karşı olanlar koalisyonu. Bu karar bölge konseptinin çok hızlı bir iç başkalaşım yaşadığını gösteriyor.

Verilen görevi yerine getiremeyerek, ABD Dışişleri bakanının istifa et demesine rağmen, istifa etmeyerek, ABD‘ye karşı prestij kaybeden Maliki, IŞİD’ın Musul hamlesiyle iktidardan uzaklaştırıldı. ABD Dışişleri bakanının akıllı ol demesine rağmen, Recep Tayyip Erdoğan ile anlaşarak, yeşil sermaye kanalı ile petrolü dünyaya süren Barzani, IŞİD’ın darbesi ile ayara gelerek, tekrar ABD‘nin dizinin dibine oturmak zorunda kaldı.

Küresel sermaye, bölgede halkların güvenini tekrar kazanmak için, IŞİD canavarını yaratıp halkın üzerine saldı, şimdi de görevi biten IŞİD’ı, imha ederek kendisini halklara kabul ettirme yolunda. Bölgenin yeniden dizayn edilmesi için İran ile epeydir haşır-neşir olan ABD, el altında da Suriye yönetimi ile IŞİD’e karşı mücadelede anlaşmış durumda. Bu durumda da Esed, Esad olur.

IŞİD’e karşı olanlar koalisyon güçlerinin birinci olarak hedef tahtasına oturtmayı düşündükleri IŞİD olursa ikincisi de Recep Tayyip Erdoğanolacaktır. Bunun farkında olan Recep Tayyip Erdoğan, can derdine düşmüş durumda.

TEZ-1 Allah sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra da buldururmuş.
Küresel sermaye önce IŞİD felaketini yaratıp, bölge halklarına saldırtıp, sonra da imha ederek halkları sevindirip, yeniden kendini onlara kabul ettirmeye çalışacak.

TEZ-2 Allah sevmediği kuluna önce eşek buldurur, sonra da kaybettirirmiş.
Küresel sermaye, Recep Tayyip Erdoğan‘ı, İktidara getirterek Yeşil sermaye gibi dev bir sermayenin üstüne oturttu ve bunu Recep Tayyip Erdoğan‘a, maletti. şimdi de IŞİD üzerinden diyetini ödettirecek.
Bir taşla birkaç kuş vurmuş olacak…

PKK,12 yıldır Recep Tayyip Erdoğan‘nın, en büyük destekçisiydi. Oysa şimdi PKK, IŞİD ve IŞİD destekçisi Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte, Küresel sermayenin hıçmına uğramamak için, AKP’den ve Recep Tayyip Erdoğan‘dan,  uzaklaşmaya çalışıyor. Bölgenin yeniden dizayn edilmesinde Küresel sermaye, IŞİD’a kullandığı taktiğin aynısını, PKK için de kullanabilir. Önce IŞİD’a karşı olan koalisyonun içine PKK’yı alır. IŞİD’ın işi bitince de PKK’yı imha eder.Tabi bu bir varsayım. Çünkü Küresel sermayenin PKK’yı nereye koyacağını. PKK’da bilmiyor. PKK, Recep Tayyip Erdoğan‘ın, olduğu koalisyona dahil edilmemek için, Recep Tayyip Erdoğan‘ı, düşmanı göstermeye çalışıyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.