Gülümseyerek ve umutlarla teslim ettik geçmlşi geleceğe

Yolgeçen Hanı

 Kamu yararı bahanesi ile bir vesayet arka kapıdan çıkarken diğeri ön kapıdan giriş halinde.

Her iktidar toplumu dizaynlar uğraşır. Asker sivil fark etmez. onlara sorsanız hepsi Türkiye ve toplumun iyiliği içindir.
Ülkenin bunca acil, koca problemi ortada dururken şimdide “ALKOL YASAĞI” Adam kayırmacalık, rüşvet,doğayı ve kent mimarisini yok etmek, mezhepçilik, ayrımcılık, ırkçılık, yoksulluk karşısında Alkol melek kalır.
Memleket senelerdir ayıklar tarafından sarhoşça yönetiliyor ama kabak yine sarhoşun ayık kafasında patladı.
Birey yasakla korkuyla güdülmeye devam ediliyor. Bu toplumun, bu ülkenin kaderi yasaklarla, yasakçılıkla örülmüştür. Her yasak yasadışılığı teşvik etmiş düşmanlığı körüklemiştir.
Bütün muktedirlerin yıkımı her yasağın beraberinde getirdiği direnişi unutmalarından gelmiştir. daha çok yasaklayın ki vaktiniz gelsin.
Alkolle dertleri ne? bir, “GÜNAH”. iki, “SİYASİ SİMGE”, sağa sola şunu yazıalım: “Velev ki GÜNAH, Velev ki SİYASİ SİMGE.”
Bu ülkede huzur içerisinde bir arada yaşayabilme ihtimalini hayal edenler Memleketi fabrika ayarlarına döndermeye kalksanızda bu memleketin fabrika ayarlarında demokratlık yok.
Her başa gelen kendi değerlerini topluma empoze etme derdinde. hedonizmi devrimcilik sanıp demokratçılık oynayan it sürüsü, içki masalarında dahi memleketi kurtarma hayallerini yasakladı.
Başbakan’ın neden ‘MİLLİ İÇKİ AYRAN’ dediği belli oldu. Zaman :22.00 den sonra ‘MİLLİ İÇKİ AYRAN’ bulunabilecek semt listesi ile gezmek zamanı
“alkol yasağı yok, şeriat yalan!” önümüzdeki referandumda “yetmez ama evet” de değil, “sonuna kadar evet” diyecek dangalaklar aranıyor.

Yorum Bölümü

You must be Giriş to post a comment.